BELCIKADA DÜGÜNLER
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.
Le Deal du moment : -40%
Tefal Ingenio Emotion – Batterie de cuisine 10 ...
Voir le deal
59.99 €

Admin
Admin
Admin
https://belcikadadugunler.forumactif.com

SORU - CEVAP BÖLÜMÜ 1 ENES-EVENT.COM Empty SORU - CEVAP BÖLÜMÜ 1 ENES-EVENT.COM

Mar 26 Mai - 21:16
Degerli gelin-damat adaylar ve platform üyeleri,

SORULAR listemi paylasmadan önce bu konu hakkinda kisaca fikrimi de paylasmak istedim sizlerle...

Içinde bulundugumuz olaganüstü sartlar nedeniyle, birçok sektör, is yeri, kurumlar, sahislar, bizler hepimiz,
hayat maratonunda çalismadigimiz bir konudan gol yedik tabiri caizse...
Herkesin dengesi bisekilde bozuldu, zaman zaman olumsuz düsüncelere kapildik, tek dilegimiz bundan sonraki zaman diliminde normallesme sürecinin iyimser ilerlemesi.

Bundan sonraki süreci en uygun sekilde planlayabilmek için ben organizatör olarak sorumluluklarim dahilinde kendime sorular sordum ve cevaplarini ararken dügün sahiplerininde kendilerine ve biz organizatör ekiplerine soralabilecek muhtemel sorulari dikkate alarak sorular zinciri derledim ve listeledim.
Bazilarina cevaplar bulurken, bazi konularda siz gelin-damat adaylarinin da düsüncelerine ihtiyacim oldugunu düsündüm.
Ve bu çalismami sizlerle paylasmak istedim.

Mutlaka benimde bu konuda unuttugum bazi noktalar olmustur, hiç yasamadigimiz bir konuda alternatif çözümler bulma çabasindayiz, mutlaka unutulan birsey vardir zamanla eklemeler yapariz.  bu platformun kurulus amaci zaten hepimiz bir arada ortak çalismayla birbirimize yardimci olmaktir.

herkesin unuttugu mutlaka bir soru vardir bir konu vardir ve bir digerimiz düsünmüstür, bu çerçevede herkes bu platformda fikir ve düsüncelerini paylasirsa, herkesin bir baskasina katkisi olmus olur ve konu konuyu açar, eksiklerin gündeme gelmesi kolaylasmis olur.

Derledigim, listeledigim bazi SORULAR :

S-1-   Mevcut sartlar,  2020 yili sonuna kadar devam ederse, yani salon içi programlara müsade edilmezse ???
 S-2-   Mevcut sartlar ilerleyen zaman diliminde degisirde salon içi programlara kisitlamali müsade edilirse, metre kareye davetli sayisi sinirlamasi olursa ???
 S-3-   Kisitli davetli listesini olusturuken (sartlar geregi ) davet edilemeyen yakinlarimiza, dostlarimiza durumu izah etme sekli ???
 S-4-   Usulünce çocuklarin salona getirilmemesinin davetiyelere not düsülmesi ???
 S-5-   Beçikalilarin yaptigi gibi davet edilen ailelerden kaç kisi katilacaklarina dair bilgi istenmesi ???( nasil olacak bilmiyorum ama bu vesileyle belki bizdede anlayisla karsilanir Smile)
 S-6-   Davetliler için maske, eldiven, dezenfektan ve diger ürüerin temini ??? ( Toptan alim yerleri tesbit edilebilir ) ( masrafi dikkate alinarak organizatörlerden talep edilebilir )
 S-7-   Organizatörlerin girislerde ates ölçer aletini temin etmesi ???
S-8-   Eger dügün ve kina organizasyonunuzu bir organizasyona vermediyseniz tarafinizdan temin edilmesi ve satis noktalari ???
 S-9-   Bütün çoklu katilim programlarinin 2021 yilina ertelenmesi durumunda alinacak kararlar ve planlama ???  
S-10-  Bu zaman diliminde ( temenni etmedigimiz ve Allah korusun diyerek ) gelin-damat adaylarinin ayrilmasi durumunda kapora ve diger ödeme iadeleri konusu ???

TAVSIYELER : ( COVID-19 ÖNLEMLERI )
- Tarih degisikligi esnasinda, organizatörün hizmetleri disinda olan yerlere tarihleri bildirmeyi unutmayin ( kuaför, kamera-foto, gelinliginizi henüz almadiysaniz gelinlikçiler gibi...)
- Organizatörünüze veya salon sahiplerine soracaginiz sorulari görüsme öncesi kaleme alabilirsiniz... ( Hükümetin verecegi kararlar sonucunda kaç metre kareye kaç kisi gibi...)
- Organizatörünüze veya salon sahibine davetlilerin salona girisi için gerekli tedbirlerin neler oldugunu sorabilirsiniz, ( salona ait olanlar, size ait olanlar gibi... )
- Sözlesmelerinizi, salonlarla, organizatörlerle yenileyebilirsiniz. Bu islem hem sizin için hemde organizatörler için garanti olmus olur. insaniz bu süreçte hatalar olabilir.
- Yakin temas gerektiren,dügünlerde vazgeçilmez sandigimiz halaylarida etkileyeceginden, anlasmis oldugunuz orkestralarla programin akisini, repertuari birlikte hazirlayabilirsiniz.
- Salona giris çikislar için sözlesmenize kapiya takipçi bir - iki eleman dahil edebilirsiniz, bu sekilde davetli girisleri kontrol altinda olmus olur.
- Hatira fotografi çektirirken kalabalik gruplar halinde degilde 4er - 5er kisilik düsünebilirsiniz.
- Dügün günü zamani iyi degerlendirmek için düsünülmüs bir planning hazirlayabilirsiniz. ( zaten davetli sayisi bu sartlarda sinirli olacagindan gelin damatin salona girmek için salonun dolmasini beklemesi gereksiz olacaktir, gelin damat ne kadar erken girerse salona, organizasyona ait meze, yemek dagitimida okadar erken olur ve zaman kisitlamasi gelirse programlara, zamani iyi degerlendirmis olursunuz.

Simdilik aklimiza gelenler bunlar, zamanla baska sorular olacaktir, eklemeler olur, sizlerde bu forumda fikrinizi yazabilirsiniz.
not olarakta bi konuya deginmek isterim, sebebi ne olursa olsun sözlemenizi salon sahibiyle yada organizatörle feshetmek gibi karariniz olursa dikkate almaniz gereken bazi hussuslar olacaktir. Bu konuyuda ayrica SÖZLESME FESHETME basligiyla detaylica anlatirim, sizlerde dahil olabilirsiniz bu konuya.
Herkese saglikli günler dilerim, hersey gönlünüzce olsun...  ( Adnan Mengel ) ENES-EVENT